MENU
8 lipca 2020

Aranżacje ogrodu z drewnem betonowym.

Aranżacje ogrodu z drewnem betonowym

Drewno betonowe to niezwykle ciekawy materiał. Wizualnie przypomina on zwyczajne drewno, jednak jest o wiele bardziej trwalsze i wytrzymałe. Deska betonowa to niebywałe połączenie estetyki i uroku jaki ma w sobie klasyczne drewno i trwałości betonu. Dzięki temu materiał ten można wykorzystywać w najróżniejszych warunkach, zwłaszcza w ogrodach i na tarasach.

drewno betonowe

Wykorzystanie drewna betonowego w ogrodach

Jak wspomniano wcześniej drewno betonowe to idealny materiał do wykorzystania w ogrodach. Z powodzeniem można z niego wykonać różne ścieżki, tarasy i chodniki prowadzące np. w głąb ogrodu. Materiał świetnie się także sprawdzić przy tworzeniu palisad, podwyższanych murków, a nawet schodów. Drewno betonowe zapewnia niebywały efekt.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wyłożenie przestrzeni w okół oczek wodnych, tym materiałem. Beton ma właściwości mrozoodporne, a także a także jest szorstki dzięki czemu trudniej się poślizgnąć co z pewnością ma bardzo duże znaczenie w takich miejscach. Zajmując się aranżacją ogrodów można także wykonać atrakcyjne konstrukcje mebli z drewna betonowego. Ich koszt nie jest zbyt duży, a prezentują się one bardzo atrakcyjnie i elegancko, są też wytrzymałe i świetnie wpasowują się w nowoczesny styl.

Warto także zaznaczyć, że w sklepach dostępne są też atrakcyjne donice wykonane z drewna betonowego. Można w nich zasadzić różne ciekawe gatunki roślin, kolorowe kwiaty i zioła. Całość z pewnością będzie się prezentowała niezwykle ciekawie i unikatowo.

Zależnie od tego w jakim stylu utrzymany jest ogród, wszelkie zabudowania i dekoracje, które w nim się znajdują, można wybrać odpowiednią gamę kolorystyczną. Bardzo ciekawie prezentuje się jasny, ciemny lub złoty dąb, a także antracyt.

Wszelkie elementy wykonane z drewna betonowego bardzo dobrze komponują się z innymi elementami aranżacji jak np. kamienie, żwir, naturalna zieleń, piasek itd. Aby osiągnąć ciekawy efekt, warto zdecydować się na wybór modułów w różnych rozmiarach. Taka kompozycja będzie absolutnie unikatowa i interesująca. W sklepie dostępna są mniejsze, większe, węższe i szersze deski.

Drewno betonowe to niezwykle ciekawe i nowoczesne rozwiązanie. Już dziś warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem w aranżacjach ogrodów. Materiał ten można także wykorzystać wewnątrz budynków, do najróżniejszych wykończeń. Jak wspomniano wcześniej cechuje się on bogatymi walorami estetycznymi i niezwykłą trwałością. Z pewnością jest on wart swojej ceny.

schody drewno betonowe

Powrót do BLOG
DrewVIP DREWNO BETONOWE
Złotowo 96B
NIP 744-133-09-25
e-mail: biuro@drewvip.pl
tel.: 512 420 193
Nr konta: 72 1140 2004 0000 3102 7939 1804
Dział sprzedaży - tel.: 512 420 191

ZADAJ PYTANIE