MENU
21 maja 2020

Drewno betonowe – pomysł na zastosowanie

Dlaczego drewno betonowe?

Drewno ma swój niezaprzeczalny urok, stanowi niesamowity i wszechstronny budulec, pasujący do wielu aranżacji ogrodów, terenów przydomowych oraz elewacji. Ponadczasowe piękno drewna urzeka i sprawia, że cieszy się ono niesłabnącą popularnością zarówno wśród architektów, jak i klientów. Decydujemy się na wykorzystanie drewnianych elementów w ogrodzie czy na tarasie, wyglądają pięknie, cieszą nasze oczy, ale wtedy przychodzi świadomość, że utrzymanie go w tym stanie, by móc się nim cieszyć przez długie lata, będzie wymagało od nas pewnego wysiłku i powtarzania zabiegów konserwacyjnych. Taka perspektywa może skutecznie zniechęcić do wyboru drewna w naszym domu.

A gdybyśmy powiedzieli Wam, że możecie cieszyć się pięknem drewna bez konieczności impregnacji, obaw o czynniki zewnętrzne czy warunki atmosferyczne? Brzmi wspaniale, prawda? I takie właśnie jest! w dodatku w zasięgu Waszej ręki. Alternatywą dla naturalnego drewna jest drewno betonowe, które łączy w sobie walory estetyczne drewna z trwałością i odpornością betonu. Jeśli jednak nie jesteście przekonani kwestią trwałości i zastanawiacie się, jak i czy w ogóle, beton może imitować drewno, chętnie opowiemy Wam więcej na ten temat.

deski betonowe na ziemii

Znajdź różnice

Przyglądając się „drewnianemu” elementowi naszej produkcji, bez względu na to, czy jest to deska tarasowa, donica, ścieżka w ogrodzie, czy dowolnemu elementowi, dopóki go nie dotkniecie, nie zgadniecie, że macie do czynienia z betonem. Dlaczego?

Każda wytwarzana przez nas deska betonowa stanowi odlew wyselekcjonowanych kawałków drewna o specyficznym usłojeniu, z zachowaniem tekstury deski, z wytrawionymi sękami i zagłębieniami wzdłuż słojów. Nasze deski nie są wyłącznie malowane, a w całości wybarwiane, co zapewnia, że ich wygląd będzie realistyczny. Wszystkie elementy naszej produkcji są wykonane z najwyższą troską o detale, dlatego stanowią nie tylko doskonałą imitację drewna. Właściwie, należało by powiedzieć „doskonalszą”, ponieważ przy zachowaniu wszystkich walorów estetycznych, betonowe drewno jest wykonane z mieszanki o specjalnie dobranych proporcjach, by było całkowicie odporne na mróz i działanie warunków atmosferycznych i praktycznie niezniszczalne w codziennym użytkowaniu, dzięki niskiej ścieralności. Nie można również pominąć kwestii kosztów utrzymania, które w przypadku betonu są nieporównywalnie niższe, ponieważ na przestrzeni lat nie wymaga on żadnego specjalnego traktowania.

Taras 7

Twój własny pomysł

Jeśli chodzi o zastosowanie drewna betonowego, to ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Najbardziej powszechnie wykorzystuje się je we wszelkich aranżacjach ogrodu od desek tarasowych i ścieżek w ogrodzie, aż po oczka wodne, wędzarnie i paleniska. Jesteśmy w stanie zrealizować niemal każdy Wasz pomysł. Elementy betonowych desek można w łatwy sposób docinać oraz dopasować do ukształtowania terenu, co pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego efektu. Nasze deski są uniwersalnym budulcem, który komponuje się z innymi naturalnymi surowcami wykorzystywanymi przy aranżacji ogrodów, jak choćby żwir, kamień czy piasek. Pięknie wygląda również w otoczeniu naturalnej zieleni, w której pojedyncze deski lub bloki mogą tworzyć ścieżkę lub jeżeli pozostawimy przestrzenie pomiędzy ułożonymi blisko siebie elementami i pozwolimy im porosnąć mchem.

Potrzebujesz wyjątkowych schodów prowadzących do domu, a może efektownego zejścia z tarasu? Nasze wyroby będą świetnym wyborem. Każdy, kto miał do czynienia ze schodami wykonanymi z naturalnego drewna wie, że utrzymanie ich doskonałego wyglądu jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli są to schody zewnętrzne. Na szczęście możecie już zapomnieć o konieczności cyklicznej konserwacji, wystarczy, że wybierzecie drewno betonowe. I tu znowu pojawia się sporo możliwości wyboru, możecie postawić na pojedyncze deski lub bloki, schody bardziej zabudowane lub ażurowe.

A może elementy dekoracyjne w ogrodzie, jak donice z drewna betonowego? Nic prostszego, również do ich wykonania możemy posłużyć się naszym produktem. Nareszcie możesz mieć donicę, która przetrwa wszystko i nie martwić się o to, by schować ją zimą w bezpieczne miejsce w obawie przed zniszczeniem jej przez mróz. Oryginalnym pomysłem na wykorzystanie betonowego drewna jest stworzenie przy jego użyciu paleniska lub miejsca do grillowania o niepowtarzalnym klimacie, albo przydomowej wędzarni.

Coraz częściej klienci decydują się na wybór desek betonowych wkomponowanych w elewację, ponieważ jest ona niezwykle trwała i odporna na odbarwienia. Niewątpliwie zastosowanie takich elementów urozmaica bryłę budynku. Betonowe drewno wchodzi również coraz śmielej do wnętrz domów. Architekci bardzo chętnie zastępują nim klasyczne drewno.

Macie inne pomysły na zastosowanie naszych produktów? Opowiedzcie nam o tym, a my dostosujemy najlepsze rozwiązanie dla Waszych potrzeb.

Mamy nadzieję, że udało się nam przekonać Was, że można mieć w ogrodzie i domu drewno, o które praktycznie nie trzeba się specjalnie troszczyć, a które będzie cieszyło Wasze oczy przez długie lata, pozostając przy tym w niezmienionym stanie.

Chcesz mieć taki produkt u siebie?
Zadzwoń lub napisz!
MARIUSZ
Tel. 512 420 191
E-Mail: biuro@drewvip.pl

Powrót do BLOG
DrewVIP DREWNO BETONOWE
Złotowo 96B
NIP 744-133-09-25
e-mail: biuro@drewvip.pl
tel.: 512 420 193
Nr konta: 72 1140 2004 0000 3102 7939 1804
Dział sprzedaży - tel.: 512 420 191

ZADAJ PYTANIE