MENU
22 kwietnia 2022

Czym jest drewno betonowe i jakie ma zastosowanie?

Ogródek i taras będą się prezentować pięknie, gdy zostaną dopasowane do preferencji domowników. Coraz więcej osób planując ich wygląd, stawia na niestandardowe rozwiązania, które są nie tylko praktyczne w zastosowaniu, ale przede wszystkim dobrze wyglądają. Planując aranżację ogrodu czy tarasu warto zwrócić uwagę na drewno betonowe.

Czym jest drewno betonowe?

Czym jest drewno i jakie ma właściwości, chyba wie każdy. To ponadczasowy materiał, idealnie pasujący w aranżacji mieszkania, tarasu czy ogrodu niezależnie od panujących w danym momencie trendów. Drewno, choć piękne i uniwersalne, by zachowało swoje właściwości i estetykę musi być właściwie konserwowane i utrzymywane, co wbrew pozorom nie jest ani łatwe, ani tanie. Doskonałą alternatywą w tym przypadku może być betonowe drewno, perfekcyjnie imitujące wygląd naturalnego drewna. Tak naprawdę wiele osób, nawet mających co nieco doświadczenia z materiałami budowlanymi nie zawsze jest w stanie odróżnić od siebie oba materiały.
Stosowanie betonowego drewna jest proste, a przy tym nie wymaga kosztownej pielęgnacji i konserwacji. Betonowe drewno jest znacznie trwalsze od swojego naturalnego odpowiednika, przez co nadaję się bardzo dobrze do zastosowania nie tylko wewnątrz budynku, ale również poza nim. Charakteryzuje się również wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jest to także materiał mrozoodporny.

Jakie posiadamy drewno betonowe?

Posiadamy 3 rodzaje desek. Deski Rustykal – posiadające największe wyżłobienia. Deski Modern – które mają dużo gładszą strukturę, Oraz jeden rodzaj desek łupanych – struktura uśredniona pomiędzy gładką Modern ,a mocno wyżłobioną Rustykalną. Poniżej przykłady tych desek betonowych:

Deski betonowe Rustykal:

Drewno betonowe Rustykal

Drewno betonowe Modern

Drewno betonowe Modern

Drewno betonowe Łupek

Gdzie można zastosować drewno betonowe?

Drewno betonowe to wyjątkowy materiał, solidny i piękny, który ma bardzo szerokie zastosowanie, które może być ograniczone wyłącznie przez wyobraźnię osoby wykorzystującej go do aranżacji. Najczęściej stosowany jest przy aranżacjach ogrodów (głównie ścieżek), tarasów, oczek wodnych, warzywników a nawet płotów. Jest to materiał, który dobrze sprawdzi się również przy budowie przydomowej wędzarni.
Drewno betonowe łatwo można dopasować do ukształtowania terenu, co jest jego niewątpliwą zaletą, dającą duże możliwości konstrukcyjne. Śmiało można powiedzieć, że jest to uniwersalny budulec. Można stosować go samodzielnie, jak i łączyć z innymi materiałami, zarówno naturalnymi, jak i syntetycznymi.
Drewno betonowe stanowi dobry materiał na schody prowadzące do domu – nie tylko dobrze wygląda, ale również jest praktyczny i bezpieczny. Schody wyglądają jak wykonane z prawdziwego drewna, ale nie trzeba ich konserwować ani dbać o to, by szybko nie uległy zniszczeniu. Co jeszcze można zrobić z drewna betonowego? To materiał idealny na ogrodowe donice, które mogą pozostawać na zewnątrz przez cały rok bez obaw, że poprzez działanie warunków atmosferycznych czy niskich temperatur zostaną zniszczone. Tak naprawdę betonowe drewno to materiał uniwersalny, który można zastosować w wielu elementach dekoracyjnych zarówno ogrodu, jak i tarasu czy pomieszczeń mieszkalnych.

Kilka realizacji przedstawiamy poniżej:

Powrót do BLOG
DrewVIP DREWNO BETONOWE
Lubawa, ul. Toruńska 11
NIP 744-133-09-25
e-mail: biuro@drewvip.pl
tel.: 512 420 193
Nr konta: 72 1140 2004 0000 3102 7939 1804
Dział sprzedaży - tel.: 512 420 191

ZADAJ PYTANIE