MENU
9 lipca 2020

Beton architektoniczny – co to jest? Jakie ma zastosowanie?

Beton architektoniczny jest na szeroką skalę wykorzystywany w budownictwie. Cechuje się łatwością montażu oraz sprawnym uzyskaniem pożądanego efektu. Czym jest beton architektoniczny? Jakie ma zastosowanie?

Beton architektoniczny

Beton architektoniczny jest odmianą betonu, który stosowany jest w branży budowlanej. Bloczki betonowe wykorzystuje się do stworzenia efektownych murów i ogrodzeń, które odznaczają się prostotą połączoną z elegancją. To nowoczesne rozwiązanie pozwala stworzyć nowoczesne ogrodzenie z naszych marzeń, korzystając z najnowszych technologii cechujących się wytrzymałością i najwyższą jakością. Warto zauważyć, że bloczki mają duże formaty, dzięki czemu ulegają łatwemu i sprawnemu montażowi. Każdy z nich jest pusty w środku, jednakże na miejscu budowy ulega on wypełnieniu daną zaprawą i zbrojeniem. Ponadto, specjaliści wykorzystują impregnat w procesie produkcyjnym, który pozwala na zachowanie funkcjonalności i estetyki przez wiele lat.

beton architektoniczny

Bloczki ogrodzeniowe

Jeśli chcemy wybrać tego typu rozwiązanie, warto zauważyć, że ogrodzeniowe bloczki występują w  trzech kolorach:

Czarne bloczki nie są stosowane, gdyż ta barwa szybko ulega utlenianiu w zewnętrznych warunkach. Każdy z pustaków betonowych jest tworzony zgodnie z zachowaniem należytej staranności i doskonałej jakości. Posiadają one cechy charakterystyczne dla betonu, który jest materiałem często stosowanym na budowach. Okazuje się, że w zasadzie nie ma możliwość utworzenia dwóch identycznych pustaków, gdyż dochodzi do nierównomiernego rozłożenia wżerów oraz występują niewielkie dysproporcje w kolorystyce. Dzięki takiej opcji z pewnością nadamy ogrodzeniu niepowtarzalnego  charakteru, tym samym stawiając na nowoczesność i unikalne rozwiązanie przyciągające wzrok.

Beton architektoniczny jest wykorzystywany zarówno wewnątrz budynków, jak i dookoła nich. To specyficzna mieszanka, która jest przeznaczona na element konstrukcji, które ulega wyeksponowaniu. Bloczki betonowe mają różne odcienie, które dobrać warto do otoczenia oraz własnego gustu.

beton architektoniczny

Powrót do BLOG
DrewVIP DREWNO BETONOWE
Złotowo 96B
NIP 744-133-09-25
e-mail: biuro@drewvip.pl
tel.: 512 420 193
Nr konta: 72 1140 2004 0000 3102 7939 1804
Dział sprzedaży - tel.: 512 420 191

ZADAJ PYTANIE