MENU
16 stycznia 2020

Możliwości estetyczne wykorzystywania drewna betonowego

Dbałość o otoczenie domu na stałe wpisała się w kanony naszego życia. Lubimy otaczać się tym, co piękne. Co, jednak istotne, często szukamy materiałów, które dają możliwość estetycznego zaprojektowania ogrodu lub np. tarasu, a jednocześnie, są trwałe i będą służyć przez wiele lat, zachowując nienaganny wygląd. Czy jest to możliwe? Tak. Drewno betonowe – estetyka i trwałość w jednym! Deski z betonu, mające szerokie zastosowanie w aranżowaniu przestrzeni wokół domu, to nowość na rynku. Co, jednak istotne, to znaczy krok w kierunku zadbania o miejsce, w których odpoczywamy i spędzamy czas w gronie rodziny i znajomych.

Zdarza się, że drewniane elementy, które tam umieszczamy, np. donice z czasem tracą swój urok i wymagają odnawiania, lub nie dają się już do eksponowania. To zaś powoduje konieczność nowych nakładów pracy, pieniędzy i energii. Alternatywą jest betonowe drewno, które jest trwałe i odporne na warunki panujące na zewnątrz i służy przez wiele lat. Drewno z betonu nadaje się na taras, do ogrodu, a także na niewielki balkon w bloku. Za jego pomocą można wręcz „oszukać” działanie czasu, tworząc piękne i trwałe produkty, które będą cieszyć oczy i pozostaną w nienagannej formie przez wiele sezonów.

Daj się oszukać swoim zmysłom!

To, co widzimy, nie zawsze okazuje się tym, czego dotykamy. Zmysły można oszukać. „Prawdziwa” deska może być wykonana z betonu, nie tracąc nic ze swojego uroku i estetyki. To możliwe, a nawet praktyczne i wygodne. W ostatnim czasie popularnością cieszy się taras z drewna betonowego. W odróżnieniu od naturalnego surowca nie wymaga odnawiania w każdym sezonie, kiedy drewno traci swój urok (zwłaszcza na wiosnę). Ponadto, właściciele, którzy decydują się na takie wykończenie tarasu, wiedzą, że z czasem nie będzie wymagać kolejnych, kosztownych napraw, co pociąga za sobą dodatkowe fundusze. Okazuje się, więc, że samo „oszukanie oczu” to dopiero początek zalet, jakie posiada betonowe drewno. Estetyka i wysoka jakość w jednym!

Betonowe imitacje drewna naturalnego wyglądają ciekawie i są niezwykle praktyczne. Dzięki temu mają zastosowanie w wielu miejscach. W parze z tym idzie wysoka jakość wykonania, ponieważ do produkcji stosuje się beton wysokiej jakości i biały cement 52,5 R. Jakość tworzonych produktów sprawia, że można zdecydować się na umieszczenie ich w różnych miejscach, także tych narażonych na działanie czynników z zewnątrz, w tym np. opadów śniegu lub deszczu. Z czasem imitacja deski nie traci swojego uroku, ale przez cały czas nienagannie się prezentuje, zachowując swoją jakość. Zaletą jest, także fakt pięknej imitacji drewna, dzięki czemu struktura z powodzeniem odzwierciedla zagłębienia słojów i niepowtarzalne dekoracje, które do złudzenia przypominają deskę. W praktyce, na żywo trudno jest odróżnić beton od prawdziwego drewna, co jest efektem misternej i dokładnej pracy fachowców. Szeroka gama wzorów do wyboru powoduje zaś, że można dopasować efekt finalny do swoich oczekiwań, a tym samym stworzyć przestrzeń betonową, która wizualnie niczym nie ustępuje urokowi naturalnego drewna…

Powrót do BLOG
DrewVIP DREWNO BETONOWE
Złotowo 96B
NIP 744-133-09-25
e-mail: biuro@drewvip.pl
tel.: 512 420 193
Nr konta: 72 1140 2004 0000 3102 7939 1804
Dział sprzedaży - tel.: 512 420 191