MENU
16 stycznia 2020

Montaż elementów z drewna betonowego

Drewno doskonale prezentuje się zarówno we wnętrzach jak i na balkonie, czy tarasie. Jeśli zależy nam na jego walorach estetycznych, ale oczekujemy też dużej trwałości warto rozważyć jego imitacje. Drewno betonowe ma przewagę nad drewnem naturalnym na wielu płaszczyznach. Jest nie tylko dużo bardziej wytrzymałe, funkcjonalne, ale też nie wymaga impregnacji, a później bardzo czasochłonnej i wymagającej wiele wysiłku i pracy konserwacji. Dodatkowo sposób jego montażu jest dosyć prosty i jeśli tylko ma się chęci i czas, i nie planuje się stosowania dużych elementów można się nim zająć nawet samemu.

Od czego zacząć?

Bez względu na to, czy planujemy montaż płyty, czy deski betonowej powinniśmy zacząć od odpowiedniego przygotowania gruntu. Nie można kłaść drewna bezpośrednio na trawie, czy terenie podmokłym, taka konstrukcja będzie bowiem niestabilna, mało wytrzymała. Z wybranego miejsca, które zamierzamy zabudować, należy najpierw pozbyć się warstwy wierzchniej ziemi, a następnie przygotować podbudowę z warstwy żwiru lub żużlu. Tak przygotowane podłoże, które będzie warstwą nośną dla całej konstrukcji należy zagęścić, na przykład przy pomocy płyty wibracyjnej. Nie musimy jej od razu kupować, wystarczy wypożyczyć ją na dobę, czy nawet kilka godzin, jeśli nie planujemy zabudowywać ogromnych terenów na pewno sobie poradzimy. Warstwa nośna na gruntach przepuszczalnych powinna wynosić co najmniej 10 cm, jeśli mamy do czynienia z gruntem nieprzepuszczalnym ponad 10. Następnym krokiem jest pokrycie warstwy nośnej wilgotnym piaskiem lub mieszanką piaskowo-cementową, która powinna wynosić najmniej 3 cm. Na taką mieszankę możemy kłaść już deski betonowe. Dużym plusem w montażu jest dowolność w ich układaniu, możemy zostawić spore, nawet 10 mm odległości pomiędzy poszczególnymi płytami, a potem uszczelnić je piaskiem lub zaczekać aż obrosną trawą lub mchem. Nie ma potrzeby fugowania, a każdy brak precyzji będzie wyglądał naturalnie i nie będzie raził.

Jeśli powyższe wskazówki to dla nas czarna magia i nie mamy zielonego pojęcia jak się zabrać za układanie desek lub mamy wątpliwości, że uda nam się osiągnąć wymarzony efekt warto postawić na profesjonalistów – firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą wyrobów z drewna betonowego często oferują również usługę montażu w bardzo atrakcyjnej cenie. Drewno betonowe, podobnie jak beton architektoniczny będzie się dobrze prezentować pod warunkiem, że zostanie odpowiednio użyte.

Powrót do BLOG
DrewVIP DREWNO BETONOWE
Złotowo 96B
NIP 744-133-09-25
e-mail: biuro@drewvip.pl
tel.: 512 420 193
Nr konta: 72 1140 2004 0000 3102 7939 1804
Dział sprzedaży - tel.: 512 420 191