MENU
16 stycznia 2020

Elementy z drewna betonowego – rodzaje

Drewno betonowe jest materiałem, który został stworzony jako idealne połączenie walorów estetycznych drewna oraz wytrzymałości betonu. Wygląda atrakcyjnie, elegancko i dla niewprawnego oka jest właściwie nie do odróżnienia od naturalnego drewna, jednocześnie jest wyjątkowo trwały, odporny na działanie warunków atmosferycznych. Jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy nie chcą rezygnować z wymarzonej wizji tarasu, czy ogrodu wykończonego drewnianymi elementami na rzecz trwałego rozwiązania nie spełniającego ich oczekiwań pod względem wyglądu.

Jak przygotowywane są elementy z drewna betonowego?

W zależności od potrzeb i wizji klienta producenci wykonują różnorodne części z drewna betonowego – pieńki, płyty, płytki, czy deski betonowe, również na specjalne zamówienie. Przygotowywane są one w specjalnych formach, najczęściej silikonowych, które pozwalają przybliżyć je możliwe jak najbardziej do naturalnych, drewnianych elementów, tworzyć słoje, wgłębienia, a nawet pęknięcia, które bardzo często występują na naturalnych elementach drewnianych. Deski, czy płyty lakierowane są w masie już podczas produkcji, co pozwala osiągnąć bardzo naturalne kolory, które nie zmienią się po kilku tygodniach, czy miesiącach użytkowania jak to bywa w przypadku lakierowanego, czy barwionego drewna naturalnego. Elementy drewniane wykonywane są w przeróżnych wymiarach – na rynku dostępne są elementy kwadratowe, prostokątne, okrągłe. Różne są również dostępne grubości – im deska grubsza tym większa będzie jej trwałość, warto więc zwrócić na to uwagę wybierając drewna betonowe do swoich wnętrz, czy ogrodów.

Do czego wykorzystywane są najczęściej deski betonowe?

Dzięki temu, że są bardzo wytrzymałe oraz nie wymagają impregnacji sprawdzają się idealnie jako element wykończeniowy do tarasów i ogrodów. Stosuje się je również coraz częściej we wnętrzach. Podłoga z desek betonowych będzie trwała a jednocześnie nada przestrzeni niepowtarzalny klimat i charakter. Deski betonowe coraz częściej wykorzystywane są również jako elementy elewacji budynków. Estetyczny beton architektoniczny w zestawieniu z imitacją drewna to ponadczasowe i wyjątkowo trwałe połączenie, łatwe do utrzymania w dobrej kondycji i czystości.

Powrót do BLOG
DrewVIP DREWNO BETONOWE
Złotowo 96B
NIP 744-133-09-25
e-mail: biuro@drewvip.pl
tel.: 512 420 193
Nr konta: 72 1140 2004 0000 3102 7939 1804
Dział sprzedaży - tel.: 512 420 191

ZADAJ PYTANIE