MENU
16 stycznia 2020

Drewno naturalne a drewno betonowe – które jest korzystniejsze cenowo?

Naturalny kamień oraz drewno idealnie wkomponowują się w zieloną, sielankową wizję ogrodu. Koszty wysokiej jakości kamiennych płyt czy wysokogatunkowego drewna potrafią jednak niemile zaskoczyć. Istnieją na szczęście materiały takie jak drewno betonowe, czy beton architektoniczny, który wizualnie prezentują się równie dobrze co surowce naturalne, a jednocześnie są dużo ekonomiczniejsze, zarówno jeśli chodzi o zakup jak i późniejszą konserwację.

Ile kosztuje drewno naturalne?

Ceny drewna naturalnego o najwyższej klasie i najwyższej twardości potrafią sięgać nawet 200zł/m2. Jest to cena samego materiału, do którego należy doliczyć jeszcze koszty lakieru, impregnacji, oraz fug, czy wypełnień, a także mocowań. Pokrycie nawet kilku metrów powierzchni może więc sporo kosztować, a trwałość tarasu wykonanego z najwyższej jakości drewna nie dorówna temu, na którym zostały położone deski betonowe.

Drewno betonowe – ile kosztuje?

Cena deski betonowej może być nawet kilkukrotnie niższa niż deski z naturalnego, egzotycznego drewna, które jest najtrwalsze. Jednocześnie jest ona dużo bardziej wytrzymała i odporna na zniszczenia. Nie wymaga również impregnowania, ponieważ jest zabezpieczana już w procesie produkcji. Wszelkie zalecane zabiegi konserwacyjne nie są ani czasochłonne, ani bardzo kosztowne, ani częste. Drewno betonowe jest więc dużo korzystniejsze cenowo zarówno jeśli chodzi o zakup, jak i późniejszą eksploatację. Tak jak w przypadku desek z drewna naturalnego na rynku dostępne są różne wymiary oraz grubości desek betonowych. Można też zakupić pieńki, oraz palisady, a ich ceny są dużo korzystniejsze niż ich naturalnych odpowiedników. Montaż elementów wykonanych z drewna betonowego nie wymaga stosowania żadnych specjalnych podłoży, czy mocowań jest więc też korzystny cenowo. Jeśli zdecydujemy się na wyłożenie tarasu deskami betonowymi nie musimy nawet martwić się lakierowaniem, zamówione u producenta elementy są gotowe do ułożenia. Nie musimy też stosować fugi, co również ogranicza koszta -zarówno te związane z jej zakupem jak i jej precyzyjnym położeniem. Przerwy pomiędzy deskami można uzupełnić piaskiem lub zostawić do naturalnego obrośnięcia mchem czy trawą, co nada im jeszcze ciekawszy wygląd.

Powrót do BLOG
DrewVIP DREWNO BETONOWE
Złotowo 96B
NIP 744-133-09-25
e-mail: biuro@drewvip.pl
tel.: 512 420 193
Nr konta: 72 1140 2004 0000 3102 7939 1804
Dział sprzedaży - tel.: 512 420 191

ZADAJ PYTANIE