MENU
16 stycznia 2020

Drewno betonowe – wykorzystywanie

Zachwycający wygląd drewna i solidność betonu? Dziś to nie tylko marzenie, ale opcja, którą można wykorzystać projektując i aranżując przestrzeń w domu, ogrodzie, czy na tarasie. Drewno betonowe już od kilku lat jest wykorzystywane jako deski betonowe, czy pieńki, oraz różnego rodzaju formy. Producenci drewna betonowego prześcigają się w strukturach, fakturach, odcieniach i wzorach tworzonych elementów.

Gdzie można wykorzystać drewno betonowe?

Sprawdzi się we wnętrzach, na przykład jako trwałe parapety, czy wodoodporne blaty niewymagające impregnowania i konserwacji, łatwe do utrzymania w czystości. Głównie stosowane jest jednak na zewnątrz, w ogrodach i na tarasach, gdzie zwykłe drewno, nawet to odpowiednio zabezpieczone, zwykle nie wytrzymuje w nienaruszonym stanie jednego, pełnego sezonu. Drewno betonowe dzięki swojej niskiej ścieralności, wodo i mrozoodporności świetnie sprawdzi się jako wyłożenie podłogi, czy ścieżek na tarasie, jako podest w altance, czy pod grillem. Dostępność różnych wymiarów i grubości desek z drewna betonowego sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Z drewna betonowego wykonywane są również donice na kwiaty, lub różnego rodzaju pojemniki na warzywa. Będą one świetnym dopełnieniem dla wyłożonych deskami betonowymi ścieżek. Producenci wykonują też palisady, które mogą służyć jako ozdoba oraz małe ogrodzenie.

Deski betonowe stanowią też idealny materiał na budowę schodów. Zarówno tych wewnątrz jak i na zewnątrz. Drewniane schody prowadzące z tarasu do ogrodu przekształcające się w ścieżkę będą prezentowały się naturalnie. Będą idealnie harmonizować się z zieloną trawą, czy kwiatami.

W ostatnim czasie drewno betonowe, ze względu na swoje estetyczne i wytrzymałościowe walory, jest wykorzystywane również jako fragmenty elewacji. Beton architektoniczny, czy bielone ściany świetnie wyglądają z elementami, które są właściwie nie do odróżnienia od tych wykonanych z drewna naturalnego. Dzięki wykorzystywaniu odpowiednich receptur i form producenci osiągają idealne efekty, niemalże identyczne z tymi, które tworzy natura, jednocześnie zapewniając gwarantowaną trwałość na lata. Elementy wykonane z drewna betonowego są odporne na odbarwienia i zniszczenia.

Powrót do BLOG
DrewVIP DREWNO BETONOWE
Lubawa, ul. Toruńska 11
NIP 744-133-09-25
e-mail: biuro@drewvip.pl
tel.: 512 420 193
Nr konta: 72 1140 2004 0000 3102 7939 1804
Dział sprzedaży - tel.: 512 420 191

ZADAJ PYTANIE