MENU
16 stycznia 2020

Drewno betonowe czy naturalne?

Tworząc projekt przytulnego, zachęcającego do wypoczynku tarasu czy ogrodu, najchętniej jako motyw przewodni wybralibyśmy drewno. Idealnie komponuje się ono z zielenią trawy, dopełnia sielankową, spokojną aranżację, która ma nam pomagać w zrelaksowaniu się. Drewniany taras, drewniane ścieżki oraz drewniane donice i meble ogrodowe stworzą naturalną, harmonijną przestrzeń gotową do wprowadzenia motywów kwiatowych, zasadzenia warzyw, czy obsadzenia drzew.

Czy drewno na zewnątrz to dobry pomysł?

Jeśli zdecydowaliśmy się na drewno, jako główny surowiec w aranżacji naszego wymarzonego ogrodu stajemy przed mnóstwem dylematów. Po pierwsze musimy wybrać gatunek drewna – odpowiednio twardy, zwykle egzotyczny będzie raczej drogim przedsięwzięciem. Dodatkowo na wyborze idealnego drewna się nie kończy. Trzeba je odpowiednio zaimpregnować, niestety jednak żadne żywice, woski, czy nawet środki chemiczne nie dają nam 100% gwarancji, że po jednym sezonie drewno narażone na zmienne warunki atmosferyczne naszego klimatu nie będzie wymagało kosztownej i czasochłonnej konserwacji. Nawet na drewnie zaimpregnowanym najdroższymi preparatami, zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami mogą pojawić się zniekształcenia, odbarwienia, czy nawet pleśń i grzyby. Drewno jest więc wyborem dosyć ryzykownym, dla cierpliwych. Na szczęście w dzisiejszych czasach są dostępne produkty doskonale je imitujące, a jednocześnie dużo bardziej trwałe.

Czym jest drewno betonowe?

Drewno betonowe to mieszanka betonowa o odpowiednim składzie, która ma za zadanie wyglądać jak drewno, ale jednocześnie być od niego dużo trwalsza. Specjalnie przygotowana receptura oraz formy odlewnicze pozwalają stworzyć produkt taki jak na przykład deski betonowe, czy pieńki, których właściwie nie da się odróżnić od desek z drewna naturalnego na pierwszy rzut oka. Możemy więc cieszyć się z naturalnego wyglądu naszego tarasu, a jednocześnie nie martwić się o wytrzymałość, impregnowanie, czy co sezonową konserwację. Drewno betonowe jest bowiem zabezpieczane przeciwko szkodliwym działaniom wody, czy mrozu już na etapie produkcji. Jeśli dodamy do tego beton architektoniczny – na przykład donice lub parapety – stworzymy przytulną, harmonijną przestrzeń w minimalistycznym stylu.

Powrót do BLOG
DrewVIP DREWNO BETONOWE
Złotowo 96B
NIP 744-133-09-25
e-mail: biuro@drewvip.pl
tel.: 512 420 193
Nr konta: 72 1140 2004 0000 3102 7939 1804
Dział sprzedaży - tel.: 512 420 191

ZADAJ PYTANIE