MENU
14 stycznia 2020

Trendy w ogrodach w XXI wieku

Trendy w ogrodach w XXI wieku

Taras czy ogród to miejsce, które chcemy nie tylko pięknie zaaranżować, które ma cudownie wyglądać, ale ma też służyć do odpoczynku, relaksu, zarówno w pojedynkę jak i ze znajomymi. Stworzenie estetycznej, harmonijnej przestrzeni, która jednocześnie będzie funkcjonalna i wytrzymała na działanie zmiennych warunków atmosferycznych to wyzwanie, któremu może sprostać na przykład beton architektoniczny i drewno betonowe.

Jaki styl w ogrodzie się sprawdzi?

Im bardziej naturalny tym lepiej.
Plastiki, czy metale mogą razić jeśli wyobrażamy sobie nasz taras, czy ogród jako sielankowe miejsce zachęcające do odpoczynku.
Minimalizm i prostota powinny królować, wystrój i dodatki powinny być tłem dla roślinności, a nie ją zdominować.

Jakie materiały najlepiej sprawdzą się w ogrodzie?

Kamień i drewno to duet, który pozwoli nam stworzyć naturalną przestrzeń doskonale komponującą się z zielenią trawy i krzewów oraz różnokolorowymi kwiatami. O ile kamień jest surowcem dosyć trwałym i nie wrażliwym na zmienną pogodę, to jeśli chodzi o drewno warto zastanowić się nad użyciem materiału, który będzie drewno imitował. Drewno betonowe jest świetnym rozwiązaniem, które do złudzenia przypomina prawdziwe drewno, a jednocześnie daje solidność jednego z najtrwalszych materiałów jakie zna człowiek – betonu. Deski betonowe przygotowywane w specjalnych formach z precyzyjnie opracowanych mieszanek, konserwowanych już na etapie produkcji, posiadają wszystkie właściwości estetyczne naturalnego drewna – słoje, pęknięcia, nierówna struktura – są właściwie nie do odróżnienia na pierwszy rzut oka. Poza deskami dostępne na rynku są również pieńki, palisady, czy nawet drewniane donice, które będą świetnym uzupełnieniem naszej ogrodowej aranżacji. Różnorodność dostępnych elementów i form produkowanych z drewna betonowego sprawia, że będziemy mogli zrealizować właściwie każdy pomysł – budowa altanki, czy nawet pomostu nie będzie stanowiła żadnego problemu. DrewVIP jako producent dostarcza drewno w różnych wymiarach, również o różnej grubości bez problemu dobierzemy więc elementy, bez względu na planowane dla nich przeznaczenie. Deski betonowe są odporne na gnicie, pleśń, grzyby, oraz łatwe do utrzymania w czystości.  Z niekłamaną przyjemnością możemy polecić produkty polskiej firmy DrewVIP.

 

Powrót do BLOG
DrewVIP DREWNO BETONOWE
Lubawa, ul. Toruńska 11
NIP 744-133-09-25
e-mail: biuro@drewvip.pl
tel.: 512 420 193
Nr konta: 72 1140 2004 0000 3102 7939 1804
Dział sprzedaży - tel.: 512 420 191

ZADAJ PYTANIE