Drewno betonowe - charakterystyka

62530656 447917235994643 2509236588584632320 n

Drewno doskonale prezentuje się zarówno we wnętrzach jak i ogrodach, na tarasach - jego podatność na uszkodzenia i zniszczenia sprawia jednak że jest on materiałem dosyć wymagającym, wysokie koszty odpowiedniej impregnacji, która nie chroni go całkowicie oraz czasochłonna i również kosztowna konserwacja sprawiły, że zaczęto poszukiwać nowych rozwiązań dla wszystkich, którzy urządzają dom, czy mieszkanie i szukają trwałego rozwiązania na wiele, wiele lat. Beton architektoniczny, czy drewno betonowe stanowią odkrycie ostatnich lat pozwalające pogodzić wysoką wytrzymałość i walory estetyczne.

Drewno betonowe zostało wynalezione jako alternatywa dla naturalnego drewna - to trwalszy, bardziej odporny na działanie środków atmosferycznych i upływ czasu materiał stosowany do wykończenia wnętrz, czy tworzenia elementów ozdobnych. Dzisiejsze techniki pozwalają stworzyć surowiec bardzo wytrzymały, a na pierwszy rzut oka właściwie niemożliwy do odróżnienia od prawdziwego drewna. Wygląda elegancko, estetycznie, a jednocześnie nie wymaga gruntownych prac konserwacyjnych po jednym sezonie użytkowania.

Naturalne drewno jest najbardziej problematyczne w użytkowaniu na zewnątrz, mimo odpowiedniej impregnacji, zabezpieczenia nawet jeden ulewny deszcze może spowodować nieodwracalne zmiany i zniszczenia. Drewno betonowe jest natomiast wysoce odporne na ścieranie, a odpowiednio przygotowane i zabezpieczone już w procesie produkcji jest mrozoodporne i nie podatne na działanie wody, czy innych czynników atmosferycznych.

Drewno betonowe, jak sama nazwa wskazuje, jest wykonane z betonu, który jest barwiony i poddawany obróbce tak, aby jak najbardziej przypominał wyglądem naturalne drewno. Beton jest jednym z najtrwalszych materiałów wynalezionych przez człowieka - wykonane z niego elementy nie wymagają częstej impregnacji, są idealnie zabarwione i posiadają strukturę o walorach antypoślizgowych, która nie ulegnie zniszczeniu po jednym sezonie użytkowania nawet na zewnątrz, przy opadach i zmiennej temperaturze. Deski betonowe, płytki, czy pieńki produkowane są w specjalnie przygotowanych do tego formach, które pozwalają osiągnąć odpowiednią strukturę drewna, włącznie ze słojami i pęknięciami, które wzmacniają efekt naturalności.

{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}