Betonowe drewno w aranżacji przestrzeni ogrodowej

Szukając materiału idealnego do zaaranżowania przestrzeni wokół domu warto wziąć pod uwagę drewno betonowe. To materiał, który dopiero wchodzi na nasz rynek, ale cieszy się ciągle rosnącą popularnością, z uwagi na wszechstronne zastosowanie i wytrzymałość. Przedstawiamy Państwu główne zalety drewna betonowego w ogrodzie.

Deski z betonu w ogrodzie

Jeśli marzy nam się pięknie zaaranżowany taras, np. w stylu rustykalnym - warto pokusić się o deski wykonane z betonu. Wyglądem przypominają naturalne słoje drewna, wraz z jego urokiem, który nigdy nie przestaje być mocny. Mają jednak tę zaletę, że nie wymagają tak częstej konserwacji jak drewno i niegroźne im nagłe zmiany temperatur, opady śniegu i deszczu. Z powodzeniem służą przez długi czas, sprawdzając się i na tarasie i na wyłożonej ścieżce ogrodowej, prowadzącej np. do altanki. Można dzięki nim stworzyć urokliwą i nastrojową przestrzeń, która zachwyca i domowników i gości i, co ważne, nie wychodzi z mody, ponieważ drewno zawsze prezentuje się efektywnie.

Taras z drewna betonowego

Płyty betonowe imitujące drewno, układane na tarasie i stanowiące jego wykończenie, to urokliwy i trwały materiał. Przypomina deski, ponieważ jest misternie przygotowany i na pozór trudno odróżnić go od surowca, który ma imitować. To swoiste oszukiwanie własnych zmysłów. Płyty wiernie odzwierciedlają słoje, sęki i naturalne pęknięcia, które dla wielu osób mają tak ważne znaczenie w zakresie walorów estetycznych. Dzięki temu taras prezentuje się wyjątkowo i aż trudno uwierzyć, że jest wykonany z betonu. Z pewnością wielu gości nie uwierzy w to, zanim nie sprawdzi osobiście, że to nic innego jak płyty. Taras z betonowych elementów może także współgrać z innymi elementami wystroju, takimi jak rabaty, otoczone tym samym materiałem i stopnie schodowe. Tym samym można stworzyć harmonijną całość w ogrodzie, zdając o wysoki poziom designu.

Zalety tarasu wykonanego z drewnianych płyt betonowych

Deski betonowe na tarasie to wybór, który pociąga za sobie wiele pozytywnych cech. Z pewnością jest to trwałość i brak konieczności wykonywania ciągłych konserwacji. Ponadto płyty bardzo realistycznie odzwierciedlają fakturę i kolorystykę drewna, a sprzedawcy oferują płyty np. w odcieniach szarości, inspirowane skandynawskim, obecnie najmodniejszym stylem. To zdecydowanie najpopularniejszy trend we współczesnych designie przestrzeni wokół domu. Można też zdecydować się na różnorodne kształty płyt, np. zaokrąglone, które sprawdzają się na obrzeżach tarasu i tworzą powierzchnię pięknie profilowaną, stanowiącą akcent wykańczający taras. Wśród dostępnych na rynku kształtów można znaleźć płyty w formie desek, pieńków i palisad. Dostępne są też różne rozmiary, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem ich do tworzonych aranżacji tarasu. Co ciekawe, wiele osób zauważa, że płyty betonowe przypominają podkłady kolejowe. Są to modne obecnie wzory, nawiązujące stylistyką do drewnianych fragmentów torów, wraz z pęknięciami i naturalnymi zniszczeniami, co tylko dodaje im uroku. Podobnie jest z ciemnobrązową kolorystyką materiału.

{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}