Elementy z drewna betonowego - rodzaje

1651

Drewno betonowe jest materiałem, który został stworzony jako idealne połączenie walorów estetycznych drewna oraz wytrzymałości betonu. Wygląda atrakcyjnie, elegancko i dla niewprawnego oka jest właściwie nie do odróżnienia od naturalnego drewna, jednocześnie jest wyjątkowo trwały, odporny na działanie warunków atmosferycznych. Jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy nie chcą rezygnować z wymarzonej wizji tarasu, czy ogrodu wykończonego drewnianymi elementami na rzecz trwałego rozwiązania nie spełniającego ich oczekiwań pod względem wyglądu.

Czytaj więcej Brak komentarzy

Drewno naturalne a drewno betonowe - które jest korzystniejsze cenowo?

FKEU0990927

Naturalny kamień oraz drewno idealnie wkomponowują się w zieloną, sielankową wizję ogrodu. Koszty wysokiej jakości kamiennych płyt czy wysokogatunkowego drewna potrafią jednak niemile zaskoczyć. Istnieją na szczęście materiały takie jak drewno betonowe, czy beton architektoniczny, który wizualnie prezentują się równie dobrze co surowce naturalne, a jednocześnie są dużo ekonomiczniejsze, zarówno jeśli chodzi o zakup jak i późniejszą konserwację.

Czytaj więcej Brak komentarzy

Drewno betonowe - charakterystyka

62530656 447917235994643 2509236588584632320 n

Drewno doskonale prezentuje się zarówno we wnętrzach jak i ogrodach, na tarasach - jego podatność na uszkodzenia i zniszczenia sprawia jednak że jest on materiałem dosyć wymagającym, wysokie koszty odpowiedniej impregnacji, która nie chroni go całkowicie oraz czasochłonna i również kosztowna konserwacja sprawiły, że zaczęto poszukiwać nowych rozwiązań dla wszystkich, którzy urządzają dom, czy mieszkanie i szukają trwałego rozwiązania na wiele, wiele lat. Beton architektoniczny, czy drewno betonowe stanowią odkrycie ostatnich lat pozwalające pogodzić wysoką wytrzymałość i walory estetyczne.

Czytaj więcej Brak komentarzy

Betonowe drewno w aranżacji przestrzeni ogrodowej

Szukając materiału idealnego do zaaranżowania przestrzeni wokół domu warto wziąć pod uwagę drewno betonowe. To materiał, który dopiero wchodzi na nasz rynek, ale cieszy się ciągle rosnącą popularnością, z uwagi na wszechstronne zastosowanie i wytrzymałość. Przedstawiamy Państwu główne zalety drewna betonowego w ogrodzie.

Czytaj więcej Brak komentarzy

Możliwości estetyczne wykorzystywania drewna betonowego

taras z drewna betonowego

Dbałość o otoczenie domu na stałe wpisała się w kanony naszego życia. Lubimy otaczać się tym, co piękne. Co, jednak istotne, często szukamy materiałów, które dają możliwość estetycznego zaprojektowania ogrodu lub np. tarasu, a jednocześnie, są trwałe i będą służyć przez wiele lat, zachowując nienaganny wygląd. Czy jest to możliwe? Tak. Drewno betonowe - estetyka i trwałość w jednym! Deski z betonu, mające szerokie zastosowanie w aranżowaniu przestrzeni wokół domu, to nowość na rynku. Co, jednak istotne, to znaczy krok w kierunku zadbania o miejsce, w których odpoczywamy i spędzamy czas w gronie rodziny i znajomych.

Czytaj więcej Brak komentarzy

Montaż elementów z drewna betonowego

263336ee27fbd1d197e97aeb24f62a50fb7

Drewno doskonale prezentuje się zarówno we wnętrzach jak i na balkonie, czy tarasie. Jeśli zależy nam na jego walorach estetycznych, ale oczekujemy też dużej trwałości warto rozważyć jego imitacje. Drewno betonowe ma przewagę nad drewnem naturalnym na wielu płaszczyznach. Jest nie tylko dużo bardziej wytrzymałe, funkcjonalne, ale też nie wymaga impregnacji, a później bardzo czasochłonnej i wymagającej wiele wysiłku i pracy konserwacji. Dodatkowo sposób jego montażu jest dosyć prosty i jeśli tylko ma się chęci i czas, i nie planuje się stosowania dużych elementów można się nim zająć nawet samemu.

Czytaj więcej

Jak wykonać drewno betonowe?

Jak wykonać drewno betonowe?

Marzymy o pięknej, naturalnej, niepowtarzalnej ławce do ogrodu, czy donicy na warzywa lub kwiaty. Zaczynamy szukać informacji gdzie najlepiej je kupić lub jak je wykonać. Znajdujemy artykuł o drewnie betonowym i zastanawiamy się, czy będziemy w stanie wykonać deski betonowe na własny, niewielki użytek. W końcu to beton, a przecież beton to nic skomplikowanego. Beton architektoniczny, czy drewno betonowe nie mogą być przecież aż tak trudne do przygotowania w domowych warunkach, prawda?

Czytaj więcej

Drewno betonowe i beton architektoniczny - gdzie kupować?

beton architektoniczny drewno betonowe deski betonowe gdzie kupić

Pytacie się nas - gdzie kupić drewno betonowe lub beton architektoniczny . Jako eksperci możemy Ci doradzić kilka spraw, na które trzeba patrzeć. Drewno betonowe i beton architektoniczny są materiałami, które są w dzisiejszych czasach bardzo często stosowane w aranżacji wnętrz, ogrodów, czy tarasów - deski betonowe doskonale komponują się z zieloną roślinnością. Dodatkowo są materiałami, które dzięki odpowiednim procesom zabezpieczającym stosowanym już na etapie produkcji są wyjątkowo trwałe i solidne. Pomagają stworzyć minimalistyczny wystrój, który sprawdzi się idealnie dla każdego, kto lubi harmonie i nie lubi przepychu.

Czytaj więcej

Trendy w ogrodach w XXI wieku

Taras czy ogród to miejsce, które chcemy nie tylko pięknie zaaranżować, które ma cudownie wyglądać, ale ma też służyć do odpoczynku, relaksu, zarówno w pojedynkę jak i ze znajomymi. Stworzenie estetycznej, harmonijnej przestrzeni, która jednocześnie będzie funkcjonalna i wytrzymała na działanie zmiennych warunków atmosferycznych to wyzwanie, któremu może sprostać na przykład beton architektoniczny i drewno betonowe.

Czytaj więcej

Drewno betonowe - wykorzystywanie

263336ee27fbd1d197e97aeb24f62a50fb7

Zachwycający wygląd drewna i solidność betonu? Dziś to nie tylko marzenie, ale opcja, którą można wykorzystać projektując i aranżując przestrzeń w domu, ogrodzie, czy na tarasie. Drewno betonowe już od kilku lat jest wykorzystywane jako deski betonowe, czy pieńki, oraz różnego rodzaju formy. Producenci drewna betonowego prześcigają się w strukturach, fakturach, odcieniach i wzorach tworzonych elementów.

Czytaj więcej

  • 1
  • 2